Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 20:20
 
SAMSUN’DA AK PARTİ – MHP İTTİFAK MI YAPIYOR?
Samsun’da AK Parti ve MHP’nin, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde başlattığı ittifak çalışmaları devam ediyor.
SİYASET Haberi
SAMSUN’DA AK PARTİ – MHP İTTİFAK MI YAPIYOR?

Erdoğan ve Bahçeli tarafından aynı ayrı yapılan açıklamalarda iki partinin Samsun’un da aralarında olduğu 30 ilde ittifak içerisinde olacakları belirtildi. 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde AK Parti ve MHP arasındaki ittifak çalışmaları devam ediyor. Yapılan açıklamalarda iki partinin 30 büyükşehir üzerinde ittifak üzerinde çalıştıkları belirtildi. Samsun’da AK Parti ve MHP’nin ittifak içerisinde olacağı şehirler arasında yer aldı.

ERDOĞAN’DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ittifak çalışmalarını yürütüyorlar. Onlar çalışmaları hazırladıkça bizimle de paylaşacaklar ve bizimle paylaştıktan sonra biz iki lider olarak büyükşehirlerde kararımızı, tarihleri, her şeyi açıklayacağız” dedi.

BAZI İLLERDE ANLAŞMA SAĞLANDI

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin AK Parti’ye jest olarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de aday çıkartmayacaklarını ilan etmesinin ardından kesilen ittifak görüşmeleri yeniden başladı. Siyaset kulislerinden yansıyan bilgilere göre AK Parti ile MHP arasında yerel seçim ittifakındaki en önemli sorun Adana olarak görünüyordu. Ancak Adana, Manisa ve Mersin’de sorunların aşıldığı gelen bilgiler arasında. İttifak senaryolarında şimdi gözler, Erzurum, Iğdır, Samsun gibi illere çevrilmiş durumda. Erzurum’da MHP adayını ilan etmişti fakat, kulislerde bu adayın AK Parti lehine çekileceği konuşuluyor.

MHP SAMSUN ADAYINI AÇIKLAMIYOR

MHP, ittifak görüşmeleri sürerken Iğdır ve Samsun’da adayını açıklamadı. Iğdır’da MHP’nin adayının AK Parti tarafından destekleneceği ifade edilirken, Samsun’da durum biraz karışık görünüyor. AK Parti’nin eski bakan Mustafa Demir’in adaylığını açıklamasına rağmen Samsun’da ikinci parti olan MHP’nin halen aday belirlememesi ittifak olasılığını da güçlendiriyor.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: SAMSUN’DA, AK, PARTİ, –, MHP, İTTİFAK, MI, YAPIYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı