Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 00:05
 
Samsun’da 5 İlçe Başkanı Değişecek
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun'da bazı ilçeleri görevden alacak. Yerel seçimlerde başarısız olan İlkadım, Atakum, Tekkeköy, Ladik ve Havza ilçe başkanlarının görevden alınacağı öğrenildi.
SİYASET Haberi
Samsun’da 5 İlçe Başkanı Değişecek

5 İLÇE BAŞKANI DEĞİŞECEK

31 Mart yerel seçimleri ve yenilenen İstanbul seçimlerinin ardından siyasi partiler yenilenme sürecine gidiyor. Yerel seçimlere kısa bir zaman kala Samsun'da MHP il Başkanlığı görevine getirilen ve daha önce il başkanlığı yapan Abdullah Karapıçak'ın genel merkezle yapacağı görüşmeler sonrası Samsun'da bazı ilçelerin görevden alınması için bir rapor hazırladığı ve bu rapor doğrultusunda Atakum, İlkadım, Tekkeköy, Ladik ve Havza ilçe başkanlarının görevden alınarak yerlerine başka isimlerin geleceği öğrenildi.

EN BAŞTA ONLAR VAR

Samsun'un en büyük 2 ilçesi Atakum ve İlkadım'da ilçe başkanı Ahmet Hatinoğlu ve İkram Eldemir'in seçimlerde başarılı olamadığı ve partilerine ciddi anlamda oy kaybettirdikleri gerekçesiyle görevden alınacaklar listesinde en başta yer aldıkları belirtilirken, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın partinin kurumsal yapısına uygun ve çalışkan isimleri bu ilçelerin başına getirmek için kolları sıvadığı söyleniyor. Tecrübeli başkan Karapıçak'ın bu değişimi kısa zaman içinde yapması bekleniyor.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun’da, 5, İlçe, Başkanı, Değişecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı