Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 18:47
 
İLKADIM BELEDİYESİ MECLİSİ BATMAN ŞEHİDİ ADEM GÜVEN'İN İSMİNİ PARKA VERME KARARI ALDI
Samsun'da İlkadım Belediyesi Meclisi, Batman'da çıkan çatışmada şehit düşen Samsun'un Salıpazarı ilçesi doğumlu jandarma uzman onbaşı Adem Güven'in ismini Kışla mahallesinde yeni yapılan parka verme kararı aldı.
SAMSUN HABER Haberi
İLKADIM BELEDİYESİ MECLİSİ BATMAN ŞEHİDİ ADEM GÜVEN'İN İSMİNİ PARKA VERME KARARI ALDI

Samsun'da İlkadım Belediyesi Meclisi, Batman’da şehit düşen Samsunlu jandarma uzman onbaşı Adem Güven'in isminin Kışla mahallesinde belediye tarafından yeni yapılan parka verilmesi kararını aldı.

İlkadım Belediye Meclisi Aralık Ayı 5. Dönem 11. Toplantı 18. Birleşimine ait toplantısını gerçekleştirirken anlamlı bir kararı oy birliği ile aldı. 31 Ağustos 2018’de Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Samsun Salıpazarı nüfusuna kayıtlı Şehit Uzman Onbaşı Adem Güven’in ismi, İlkadım İlçesi Hastane Mahallesinde ikamet eden ailesinin de izninin alınması ile meclise sunulan teklifle Kışla Mahallesinde yapımı yeni tamamlanan parka verildi.

Geçtiğimiz Ağustos ayında şehit düşen Uzman Onbaşı Adem Güven’in acı haberi gelir gelmez aile ile temasa geçen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok taziyelerini iletmişti. Cenaze törenine de katılan Başkan Erdoğan Tok sonrasında şehit için okunan mevlüte de katılmıştı. Şehit Uzman Onbaşı Adem Güven’in ailesi ile yakından ilgilenen Başkan Erdoğan Tok; “Şehitlerimizin bizlere bıraktıkları en büyük emanet vatandır. Ancak aileleri de bizler için birer emanettir. Bu nedenle kıymetli emanetlerine sahip çıkmak en önemli görevimizdir.

Vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizin acısını hepimiz yüreklerimizde hissediyoruz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar dilerim” diye konuştu.

Şehitlerimiz olmasaydı böyle huzur içerisinde yaşayamazdık diyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Şehitlerimizin hakkını ne yaparsak yapalı ödeyemeyiz. Bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimiz sonsuza dek bu bayrağı dalgalandıracaktır. Bu duygularla İlkadımlı evladımız Adem Güven’e vefamızı göstermek adına Kışla Mahallemizde yeni yaptığımız parkımıza adını vermek istedik. Meclis üyelerimizin de oy birliği ile aldığı kararla artık şehidimizin adı İlkadım’da yaşayacak. O parkta oynayarak büyüyen evlatlarımızda şehitlik mertebesini ve vatan sevgisini ağabeyleri Adem kardeşimizin ismi ile öğrenmiş olacaklar. Bu anlamlı karar için meclisimizin kıymetli üyelerine teşekkür ederim” diye konuştu.

ŞEHİT J. UZM. ONB. ADEM GÜVEN Batman Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığı'nda görevli olan Samsun’un Salıpazarı ilçesi nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven 25 yaşında şehit düşmüştü.

İlkadım ilçesi Hastane Mahallesinde yaşayan şehit, şehit düştüğü sırada sözlüydü. Dört kardeşten 2.si olan Adem Güven Batman İli Kozluk ilçesi Kumlupınar köyü Kocabaş mezrası yakınlarında PKK’lı bir gurupla girilen çatışmada şehit düşmüştü.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İLKADIM, BELEDİYESİ, MECLİSİ, BATMAN, ŞEHİDİ, ADEM, GÜVEN'İN, İSMİNİ, PARKA, VERME, KARARI, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı