Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 16:30
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da aday tanıtım toplantısında konuştu.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Samsun'daki ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Mustafa Demir'i daha önce Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda partisinin 17 ilçe belediye başkan adayını duyurdu.

AK Parti, Samsun'da 19 Mayıs, Bafra, İlkadım, Kavak, Salıpazarı, Tekkeköy, Vezirköprü ve Yakakent olmak üzere 8 ilçede mevcut belediye başkanlarını yeniden aday olarak gösterdi. AK Parti, Çarşamba, Terme ve Havza'da ilçe başkanlarını, Atakum'da ise Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'i aday olarak belirledi.

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Asarcık ve Alaçam ilçelerinde aday göstermeyerek MHP'nin adaylarını destekleyecek. Asarcık'ta Şerif Kılağuz, Alaçam'da ise İlyas Acar, Cumhur İttifakı'nın adayı oldu.

İşte adaylar...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mustafa Demir
19 Mayıs: Osman Topaloğlu
Atakum: Zihni Şahin
Ayvacık: Halil Kalaycı
Bafra: Hamit Kılıç
Canik: İbrahim Sandıkçı
Çarşamba: Halit Doğan
Havza: Sebahattin Özdemir
İlkadım: Erdoğan Tok
Kavak: İbrahim Sarıcıoğlu
Ladik: Nurhan Yapıcı Özel
Salıpazarı: Halil Akgün
Tekkeköy: Hasan Togar
Terme: Ali Kılıç
Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis
Yakakent: Hüseyin Kıyma
Cumhur İttifakı adayları
Alaçam: İlyas Acar (MHP)
Asarcık: Şerif Kılağuz (MHP)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Hem millet hem de AK Partililer olarak birlik ve beraberlik içinde düşmanı sevindirmeyerek, aydınlık geleceğimizi hep beraber inşa edeceğiz. Biz yolumuza, şehrine ve ülkesine hizmet için yola çıkan dava erleriyle yola devam edeceğiz.

Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte zafere taşıyacağız.

"2019'DAN 2023'E KESİNTİSİZ..."

Bu yıl Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkışınınn 100. yıl dönümü. Bu yıl 19 Mayıs'ı daha farklı heyecanla kutlayacağız. 19 Mayıs'tan başlayarak bir asırlık kutlamaları, gelecek nesillere bu vatanında hangi fedakarlıklar kurulduğunu gösterecek şekilde gerçekleştireceğiz. 2019'dan 2023'e kadar olan milli mücadele ve yeni devletimizin kuruluş dönemini kesintisiz kutlama programıyla değerlendirmeyi planlıyoruz.

Ahlat'ta bir makam yapıyoruz. Orada geceleyeceğiz, oradan yola çıkıp Malazgirt'e gideceğiz. Kudüs davasını canımız pahasına sahipleniyoruz. Mekke'nin Medine'nin üzerine çok titriyoruz.

"SAMSUN'DA BAŞLAYAN YOLCULUK ASLA BİTMEYECEK"

Her alanda yapacağımız yatırımlarla şehrimizi misyonuna uygun konumuna çıkarmalıyız. Samsun'u millet bahçesiyle, müzesiyle 100. yıla uygun projelerle donatacağız.Ben millet kıraathanesi diyorum, bu CHP zihniyeti kumarhane anlıyor. Niye, Hani dervişin zikri-meselesi var ya, bunlarınki ona benziyor.

Samsun'a 28,5 katrilyonluk yatırım yaptık. Sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla Samsun'u ekonomide lokomotif şehir haline getireceğiz. Bundan bir asır önce Samsun'da başlayan yolculuk asla bitmeyecek. Bu yıl içerisinde Çarşamba, Kavak ve Alaçam ilçelerinde toplam bin kişilik yüksek öğrenim yurtları açacağız. Yaptıklarımızı söylüyorum, yapacaklarımızı değil. 99 spor tesisi inşa ettik.

Samsun şehir hastanemiz 900 yataklı olarak planlandı. Şu an ihale aşamasında. Samsun'da 3 katrilyon lira tutarında sosyal yardım yaparak ihtiyaç sahibi insanlarımızın yanında olduk. Samsun'da son 16 yılda 8 baraj inşa ettik. Taşkın ve sel baskınlarına çözüm bulmak için çalışıyoruz.

"TAZMİNAT KOMİSYONU KURDULAR"

1,5 milyona yakın tazminata mahkum oldu. İşi gücü yalan. Ve şu anda devam eden mahkemeler var, onlardan da gelecek. Bunun tazminatları ödemek üzere bir tazminat komisyonu CHP'nin içinde kurdular. Para topluyorlar şimdi milletvekillerinden. Onun için de rahat rahat yalan söyleyebiliyor.Samsun'da işveren ve sigortalılarımıza 1 katrilyon lira destek sağladık.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Türkiye, Cumhuriyet tarihimiz boyunca ne zaman yükselişe geçmişse önüne hep tuzaklar döşenmiştir. Gezi olaylarıyla bu ülke çevreci mi yapılmak isteniyordu? Asla... Şimdi Türkiye 16 yıldır bir kez daha yükseliş istikametinde ilerliyor ama önümüze yine tuzaklar konuyor.

Bay Kemal Avrupa’ya gidiyor Almanya’da YPG paçavrasıyla fotoğraf çektirenlerle yan yana o da poz veriyor. Avrupa başta olmak üzere ülkemizi dışarıdan yıpratmaya çalışanların değirmenine su taşıyanlar var. CHP’nin kimlerle birlikte hareket ettiğine baktığınızda zaten amacı görürsünüz. Tüm bu gayretlerin amacı Türkiye’nin önüne geçerek patinaj yapmasını sağlamaktır.

"İSİMLERİNİ MİLLET BAHÇESİNDE YAŞATACAĞIZ"

1989'da Malatyaspor maçı için yola çıkan ve Havza'daki kazada hayatlarını kaybeden 5 kardeşimiz için bir anıt dikerek ahde vefamızı göstereceğiz. Samsunspor'umuz o elim kazadan sonra renklerine siyahı da ekledi. O kazada vefat edenlerin isimlerini yapacağımız millet bahçesinde yaşatacağız

TANITIM TOPLANTISI ÖNCESİ HALKA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Samsun Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı öncesinde salon dışında bekleyen vatandaşlara da hitap etti.

Samsun'un 31 Mart'ta yeni bir destan yazacağına inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Büyükşehirde yazacak, ilçelerde yazacak. Ana kademeyle yazacak, kadın kollarıyla yazacak, gençlik teşkilatıyla yazacak. Buna hazırız değil mi? Fakat burada fazla bir zaman kalmadı. 31 Mart'a kadar kapı kapı inşallah dolaşacağız. Bütün akraba, ahbap, yar, yaren, hepsine ulaşacağız." diye konuştu.

31 Mart akşamı vatandaşlarla bir demokrasi mutluluğunu birlikte yaşayacaklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Rabia'mızı güçlendireceğiz. Tek millet diyeceğiz. Tek bayrak diyeceğiz. Tek vatan diyeceğiz. Tek devlet diyeceğiz ve yola böyle devam edeceğiz ama bir olacağız. İri olacağız. Diri olacağız. Kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bizi bölemeyecekler. Bizi birbirimizden ayıramayacaklar. Çünkü biz birbirimizi Allah için seviyoruz. Biz yaratılanı Yaratan'dan ötürü sevdik. Gücümüzü de bu birliğimizden alıyoruz. Onun için sizlerden özellikle gayret istiyorum. Zira siyaset bu birliğin, beraberliğin, dayanışmanın iyi yönetildiği bir zirve işidir. Sizin gözlerinizde bunu görüyorum. Sizler bu davaya böyle inandınız, yüreklerinizi böyle verdiniz. Onun içindir 16 yıldır bu yolda böyle yürüdük ve böyle yürümeye de devam edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeciğin gönül işi olduğunu, bu seçimlerde sloganlarını da "gönül belediyeciliği" olarak belirlediklerine işaret ederek, "Bunu da bizden iyi yapan var mı? Yok. Hizmeti bizden iyi yapan var mı? Yok. Bunu zaten Samsunlu kardeşim çok işi biliyor. Buradan ta Sarp'a bu yolların dili konuşuyor." değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, konuşmasını tamamlamasının ardından belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısının düzenlendiği salona geçti.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, tek, tek, sahneye, çağırdı!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sahneye çağırdı!
Yorumlar
Haber Yazılımı