Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 12:40
 
Arslan’dan, Anne Adaylarına Normal Doğum Çağrısı
SAMSUN İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selami Arslan, normal doğumla dünyaya gelen bebeğin daha başarılı olduğunu belirtti. Arslan, anne adaylarına, “Meyveyi dalından olgunlaşmadan koparmayın, normal doğum yapın” çağrısında da bulundu.
SAĞLIK Haberi
Arslan’dan, Anne Adaylarına Normal Doğum Çağrısı

Normal doğumla dünyaya gelen bebeklerin sezaryen doğuma oranla, gelecek yaşamlarında daha mücadeleci ve daha başarılı olduğunu kaydeden Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selami Arslan, anne adaylarına normal doğum çağrısı yaptı.

Arslan, “Sezaryen, bebeğin gelişim sürecini, bağırsakları ve bağışıklık sistemini olumsuz etkiliyor. Sezaryende doğan bebeklerde alerji daha fazla görülüyor ve normal doğum, bebeğin daha sağlıklı doğmasına ve yaşamında daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Normal doğumda doğum sırasında salgılanan akciğer gelişimi için çok önemli olan sürfakton hormonu normal doğum yapan bebeklerin akciğer rahatsızlıklarına daha az yakalanmasını sağlıyor.

Normal doğumla dünyaya gelen bebek, daha mücadeleci ve daha başarılı oluyor. Buradan anne adaylarına çağrıda bulunuyorum; meyveyi dalından olgunlaşmadan koparmayın, normal doğum yapın” diye konuştu.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Arslan’dan,, Anne, Adaylarına, Normal, Doğum, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı