Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 00:09
 
Açı Okulları'ndan Büyük Başarı
LİSELERE Geçiş Sınavı’nın sonuçları açıklandı. Samsun'da ve Bafra'da yer alan Açı Ortaokullları, Liseye Geçiş Sınavı'nda birinciliği elde etti.
EĞİTİM Haberi
Açı Okulları'ndan Büyük Başarı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 1 Haziran tarihinde yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sınavının sonuçlarını açıkladı. LGS'de başarı sağlayan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

Açı Okulları, bu yıl ortaokul'dan mezun olan öğrenciler arasından LGS'de sınava giren öğrenci sayısı ve bu öğrencilerin yüzdelik dilimlerine göre Bafra'da en başarılı ortaokul oldu.

LGS birincileri için okulda düzenlenen törende, öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Törene katılan okul müdürleri, öğrencileri tebrik ederek ödüllerini takdim etti.

“OKUL OLARAK HEP YANLARINDA OLMAYA ÇALIŞTIK”

Bu başarının çok büyük bir gurur olduğunu ifade eden Açı Okulları Eğitim Danışmanı Necmettin TÜRKEKUL, “Çocuklarımızın, emeklerinin karşılığını almış olduğunu görmek çok büyük bir keyif bizler için. Çok uzun soluklu bir sınavdı. Öğrencilerimizin çalışma sürecinde okul olarak hep yanlarında olmaya çalıştık öğretmenleriyle birlikte emek verdiler” dedi.

“Sınav süreci, öğrenci, okul ve aile arasında yürütülmesi gereken bir süreç” diyen TÜRKEKUL, “Biz hep öğrencilerimizin yanındaydık, ailelerle İletişim halindeydik. Sınava hazırlandıkları son yıl çok kıymetli ama aldıkları eğitimin temeli bu noktada çok önemli. Geçen yıl sınav değişti, sorular çok farklılaştı. ‘Yeni nesil’ diye adlandırılan bu sorulara adapte olabilmek çok kıymetliydi. Bu soruları çözmüş olmak önemliydi ama bu soruları çözebilecek yeterlilikte bir eğitim almak daha da önemliydi. Geçen sene yeni nesil soruları uygulama noktasında çok hızlı bir adaptasyon sürecinden geçtik. Bu yıl daha rahattık çünkü soruları ve sınav tanıyorduk” ifadelerini kullandı.

“OKULDAKİ DENEME SINAVLARI BENİM İÇİN TEKRAR OLDU”

Sınava özel ders almadan, sadece okulda öğrendikleri ile hazırlandığını belirten öğrenciler, “Bu süreçte okulum ailem ve arkadaşlarım benim çok yanımda oldu onlara da çok teşekkür ediyorum. Okulun deneme sınavlarına girmek benim için tekrar oldu. Ayrıca kendime boş vakit ayırdım, yoksa sınavda bu kadar rahat olamazdım. Mesleğimi ise hiç düşünmedim. Liseye geçince karar veririm” dedi.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Açı, Okulları'ndan, Büyük, Başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı