Yazı Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 10:59
 
SAMSUN YİNE COŞKULUYDU!
MUSA UZUNKAYA
Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslam Hukuku Bölümü - Arapça, Fransızca, Orta Farsça - İlahiyatçı, Müftü - Diyanet İşleri Başkanlığı Samsun Müftü Muavini, Espiye, Hollanda' da Din Görevlisi, Havza, Akçakoca ve Akçaabat Müftüsü - Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi - XX, XXI, XXII nci Dönem Samsun Milletvekili
 
 
Evet bazıları kuşkulu olsa da Samsun her zamanki gibi yine coşkuluydu, heyecanlı ve Reisine özlemle sevdalıydı.

Halbuki daha az bir zaman olmuştu aday tanıtımı için Samsun’a gelişi. Ama Samsun partisinin doğduğu gününden beri, partisine de liderine de, ne sevgisinden ne de sevdasından hiç bir şey kaybetmemişti. Hatta denebilirki daha büyük bir iştiyakla ona sarılmayı, sevgiyle dokunmayı biliyor. İlk günlü aşkla diyoruz ya, işte tam onun gibi bir şey bu Samsun ve Samsunlu için.

Reis, tüm kademelerdeki seçilenlere “ halkın gönlünü, kalbini okşamayı, gönüllere girip dokunmayı...” tavsiye ede dursun, halk o seçilen ve seçilecek olanlara adeta gönle nasıl dokunulurun en canlı ve heyecanlı örneğini esasen tüm miting meydanlarında veriyor. Adeta;

“Ey Başkanlar! Tıpkı bizler gibi severken candan sevmeyi, gönle dokunmayı, hiç bir beklenti olmadan en ücra köşeden bu miting meydanına gelerek çılgınca ben nasıl Reisimi alkışlıyorsam, sevgimi ona karşılıksız sunuyorsam, siz de seçilince bizi öyle karşılıksız, samimi ve candan sevin, vefasız olmayın ve asla bizi unutmayın!..” diyor. Evet, benim yıllardır bu meydanların dilinden anladığım budur.

Samsun, 30- mart- 2001’de il binası açılış programındaki mitingde hangi heyecan ve coşkuyu yaşamış ve yakalamış idiyse,3- mart-2019 / pazar günü saat ;16.00’da CUMHURİYET MEYDANINDA yine aynı tarihi destanı yazdı. Onbinler meydana sığmadı. Mecidiye, sahil yolu ve çevresi adeta kitlendi. Bu işlerde tecrübeli ve ilgili bazı kurum yetkililerine sordum ve son zamanların katılımı ve coşkusu en yüksek mitinglerinden birisi olduğunu söylediler. 50-60- bini aşan bu coşkulu kalabalık bir şeyi ifade ediyordu;

Hiç tereddüd etmeyin, biz arkanızdayız, size sahip çıkıyoruz siz de bize sahip çıkın. O yola çıktığınızdaki meşhur üç ( Y) nizi unutmayın. Yani;

YOLSUZLUK,
YOKSUZLUK ve
YASAKLAR’la olan mücadelenizi aksatmadan yürütürken siz seçilmişler, hele siz seçilmişler, bu üçünden de hesap soramaz hale gelecek tarzda bu çukurlara sizler de batmayın. Dik ve dürüst durun. O zaman, sizi değil sadece biz, tüm dünya alkışlamaya ve takdir etmeye devam edecektir..

Siyasette denir ki,24-saat uzun bir zamandır. Filhakika yapacağınız iyi şeylerden çok ciddi bir yanlışınız, bir anda siyasi itibarınız ve saygınlığınızı yerle bir edebilir. İstikrarlı ve daimi iyi şeyler yapmak, bunun yanında faturası ağır bedellerle ödenebilecek yanlışı yapmamak ve söylememek!

Geçmişte siyasette şu veya bu şekilde bedel ödeyenler çoğunlukla, eylemlerinin değil söylemlerinin bedelini ödemişler. Bunun yakın geçmişimizde çarpıcı örnekleri yaşandı. İsimlendirmek istemiyorum ancak şu anda bile, söylemleriyle yıllardır eylemleri örtüşen bir partinin, hala Türkiye partisi değil de, terör partisi ve sevicisi olarak anılmasının sebebi bu değil mi?

Sadece, terörden kendisini tecrit edemeyen partiyle halvet olan adı ne olursa olsun, partilerin kimin değirmenine su taşımakta olduklarını bu millete anlatmak bile kafi gelir Cumhur İttifakı için. Bahse konu ittifakın MİLLET’le zerre kadar alakası yoktur.

Millet denince sadece bir etnisiteyi kabul eden, tam bir bölücülük ve coğrafi ayrımcılık yaparak, ülkenin bir bölümünü KÜRDİSTAN olarak tanımlamaktan asla kaçınmayan, sırtını dağdaki teröriste dayadığını söylemekten asla imtina etmeyen, anadoluda neredeyse her köy ve mahalleye bir şehit acısı düşmesinin müsebbibi olan bir partiyle “ ... birlikte salladık!..” diyerek onlara kol kanat geren ve cumhuriyetin kurucu iradesi olduğunu beyan eden bir efsane lider (!) ve partisinin, şimdide cumhuriyet Türkiyesini yıkmaya sevdalı, TÜRK BAYRAĞINI hiç bir resmi programında bulundurmamakla öğünen bir partiyle nasıl omuz omuza ittifak yapabilir?...Bunu anlatın, samimi olarak bunu dillendirin yeter.

Hele diğer iki partinin serencamını, milli ve manevi değerlerle siyaset sahnesinde yer almış bir partinin lider kadrosuna davayı bu kadar ucuza satmak yakışır mı? Evet bu garabeti millete anlatmak ve böyle bir şeyin millet ittifakı olamayacağını söylemek gerekmez mi?

Bunun adı millet ittifakıysa hangi millet ve hangi bayrakta anlaştıklarını, açıkça birbirine benzemez bu dört partinin de liderlerine meydanlarda sorunuz!

Deyiniz ki;

“ Ey Millet kavramında ittifak edenler! Gelin açık ve net bir şekilde bu milletin önünde beyan edin. Hangi millet ve hangi bayrakta ittifak ettiniz?...”

Bu, korkunç ittifak kaos ve Türkiye’yi (Allah korusun) bölmeye götürebilecek bir tehlikenin geniş halk kitlelerine yayılma senaryosunun adıdır. Onun içindir ki hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem de Sayın Devlet Bahçeli, bu uluslararası oyunun ve sahneye konan bu şer ittifakının, Türkiye’nin geleceği açısından bir BEKA meselesi olduğuna ısrarla dikkatleri çekmektedirler.

Ey meydanları dolduran tüm partililer ve seçmenler! Hadiseye bu pencereden bakın ve basit hesapları “ kıyl-u kali..” “ dedim-dedi, denildi, yapıldı..” dedikodularını bir tarafa bırakın ve Allah için gerçeği yeniden görün!..

Selam, saygı ve dualarımla!...
 
Etiketler: SAMSUN, YİNE, COŞKULUYDU!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
20 Haziran 2019
İSTANBUL SEÇİMLERİ İÇİN SON VE ÖNEMLİ UYARI!..
19 Haziran 2019
MURSİ’ YE - MERSİYE!..
27 Mayıs 2019
CİDDİ BİR MUHASEBE NASIL OLMALI ?
21 Mayıs 2019
RAMAZANI İDRAK EDERKEN!..
13 Mayıs 2019
HAKKIN YANINDA VE ZULMÜN KARŞISINDA OLMAK !
06 Mayıs 2019
AİLE YAPIMIZA DAİR BİR ANALİZ
02 Mayıs 2019
MORİTANYA’YA SAHİP ÇIKMALI
23 Nisan 2019
GENÇLİK NEREYE?!..
16 Nisan 2019
SİYASETTE SAVRULMAK VE BEDEL ÖDEMEK
09 Nisan 2019
31 MART NASIL OKUNMALI?
29 Mart 2019
BU BİR MİRAC VE PAZAR GÜNÜ HATIRLATMASI VE TEBRİĞİDİR!....
25 Mart 2019
KARDEŞLİĞİMİZ ZARAR GÖRMESİN !..
18 Mart 2019
31 MART 2019 SEÇİMLERİ BİR HESAPLAŞMA MIDIR?
11 Mart 2019
YUHCULARA YUH OLSUN !
24 Şubat 2019
ERBAKAN HOCAMIZI RAHMETLE ANMAK
18 Şubat 2019
AH BU ÖLÜM GERÇEĞİ?
11 Şubat 2019
İNSAN HAYATI BU KADAR MI ÖNEMSİZ ?..
06 Şubat 2019
MAHMUD ESAD COŞAN HOCAMIZA!
04 Şubat 2019
HÜKÜMETİN VE MECLİSİN DİKKATİNE ARZIMDIR!..
28 Ocak 2019
SEÇİMLER NASIL OKUNMALI?
21 Ocak 2019
HAYIRLI OLSUN !..
13 Ocak 2019
SAMSUN NEYE MUHTAÇ ?
06 Ocak 2019
ADAYLAR KESİNLEŞİRKEN
29 Aralık 2018
BU NASIL BİR YILBAŞI?
26 Aralık 2018
İNSAN!
24 Aralık 2018
GÜVENELİM Mİ?..
19 Aralık 2018
MEVLANA
17 Aralık 2018
MEVLANA’YI ANLAMAK
09 Aralık 2018
MÜSLÜMAN UYANIK OL !..
02 Aralık 2018
HAVALAR SOĞURKEN, SİYASET ISINIYOR!..
26 Kasım 2018
“NASILSANIZ ÖYLE İDARE OLUNURSUNUZ!..”
19 Kasım 2018
VELADETÜ'NNEBİ
11 Kasım 2018
TÜM ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE!..
03 Kasım 2018
MAHALLİ SEÇİMLERDE KRİTERLER NELER OLMALI?
29 Ekim 2018
HİÇ BİR İHMAL İNSAN HAYATINA MAL OLMAMALI!
21 Ekim 2018
TÜRKİYE ZOR BİR ÜLKE
14 Ekim 2018
SON GELİŞMELER
07 Ekim 2018
MİLLİ EĞİTİMDE SORUNLAR!.
03 Ekim 2018
2018-2019 ÖĞRETİM YILINA BAŞLAMIŞKEN !
26 Eylül 2018
BAŞLARKEN VE BM‘DE GÜR BİR SES !..
Haber Yazılımı