Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 14:05
 
Yerli Otomobil Görücüye Çıktı
Yerli otomobil üretimi konusundaki adımlar ilgiyle takip edilirken, elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. Tasarımı ile beğeni toplayan yerli otomobil için 5 yıl içinde 6.5 milyon Dolar AR-GE harcaması oldu.
GÜNDEM Haberi
Yerli Otomobil Görücüye Çıktı

Yerli otomobil görücüye çıktı. İstanbul'da bir fuarda ilk kez görücüye çıkan yerli otomobil tasarımıyla beğeni topladı. Kısa süre içerisinde satışa sunulması beklenen yerli otomobil için 5 yıl içinde 6.5 milyon Dolar AR-GE harcaması yapıldı.

Yerli otomobil üreticisi Dr. Gürsel Güzel, "İç tasarım, dış tasarım, mekanik tasarım bütün şasisi kaportası ve motoru yerli. Motor sürücü, elektronik donanımlar bütün kontrol üniteleri ve yazılımlar bize ait." dedi.

Kanal D'de yer alan habere göre; Motor gücü 150 kw, beygir gücü karşılığı 203 beygir. 5 yıl içinde 6.5 milyon dolar AR-GE harcaması oldu. 6 ay sonra bile seri üretime başlanabilir. Bu sertifikasyon ve prosedür işlerinden dolayı 2-3 yılı bulabilir. Elektrikli yerli otomobil TM 480'in menzilinin 400 kilometre olduğu belirtildi. TM 480, 100 kilometrede 10 liralık elektrik harcıyor. Aracın fiyatı ise 200 bin lira olarak açıklandı.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Yerli, Otomobil, Görücüye, Çıktı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yerli Otomobil Görücüye Çıktı
Yerli Otomobil Görücüye Çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı