Haber Detayı
14 Aralık 2018 - Cuma 19:49
 
“Sen Yeter ki Oku”
Samsun Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri, yardıma muhtaç miniklere el uzatarak onların çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına destek oldular.
EĞİTİM Haberi
“Sen Yeter ki Oku”

Atakum Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri İrem Nur Uzun, Buse Kara, Tuğba Çürtük, Ayşe Coşkun ve Yağmur Kara ihtiyaç sahibi öğrencilerin giydirilmesi ve çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına aracılık etti. Atakum Belediyesi’ne ait “Hayır Çarşısı”nda minik öğrencilerin giydirilmesi esnasında Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da bizzat etkinliğe katılarak çocukların sevincine ortak oldu.

Sponsorluk ve Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında ve Öğr. Gör. Şadiye Nur Güleç’in danışmanlığında yapılan projede öğrenciler, aynı zamanda minik kardeşlerine kitap kazandırmak adına özel “Kitap Kumbarası” hazırladılar.

Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Güray Erener ile Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Taner Yıldız ve Öğr. Gör. Rıza Altunay’ın da yakinen takip ederek destek sağladıkları projede, hazırlanan kitap kumbaraları Samsun MYO’nun farklı noktalarına yerleştirilirken Prof. Dr. Güray Erener tüm personel ve öğrencilerden projeye destek beklediklerini belirterek öğrencileri tek tek tebrik etti.

Küçük çocukların yüzünü güldüren etkinlikte öğrenciler, yaptıkları kitap kumbaralarının yanı sıra Atakum Belediyesi’nden Güzel Sanatlar Kampüsü’ne yerleştirilmek üzere “giysi toplama kutusu” getirilmesinin sözünü de alarak projenin devamlılığını sağladılar.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: “Sen, Yeter, ki, Oku”,
Yorumlar
Haber Yazılımı