Haber Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 11:53
 
Samsun TSO, işbirliği için buluşturdu
SAMSUN TSO tarafından faaliyetlerini sürdüren Avrupa İşletmeler Ağı-Karadeniz Projesi kapsamında yurt dışından gelen firma temsilcileri, Samsun Tarım Fuarı’nda Samsunlu firma temsilcileriyle buluşturularak ikili iş görüşmelerinde bulundu.
SAMSUN HABER Haberi
Samsun TSO, işbirliği için buluşturdu

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından yürütülmekte olan Avrupa İşletmeler Ağı-Karadeniz Projesi kapsamında Ukrayna, Bulgaristan, Sırbistan, Rusya gibi Avrupa İşletmeler Ağı Projesi'nin yürütüldüğü ülkelerden gelen tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren yabancı firma temsilcileri, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Samsun 4. Tarım, Hayvancılık ve Teknoloji Fuarı'nda Samsun ve Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren firma temsilcileri ile bir araya geldi.

Samsun TSO tarafından düzenlenen ikili iş görüşmeleri etkinliği ile yabancı konuklar, Türk firma temsilcileri eşleştirilerek ileriye dönük iş birliği fırsatları hakkında görüşmeler yaptı. İkili görüşme programının ardından stantları ziyaret eden yabancı firma temsilcileri, tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili firmaların ürünlerini ve yeni teknolojilerini yerinde görme ve inceleme imkanı buldu.

Projeye çok önem verdiklerini söyleyen Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Samsun TSO olarak Karadeniz koordinatörlüğünü yürütmekte olduğumuz Avrupa İşletmeler Ağı-Karadeniz Projesi ile firmalarımızın rekabet güçlerini geliştirmek, uluslararası ticari ve teknolojik işbirlikleri kurmalarını sağlamak için eğitim, danışmanlık hizmetleri ile uluslararası eşleştirme organizasyonları gibi faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

Firmalarımızın yurt dışı pazarlarında daha aktif rol alabilmelerini, daha fazla uluslararası işbirlikleri ile küresel rekabet güçlerini arttırmalarını ve ülke dış ticaretinde önemli bir paya sahip olmalarını istiyoruz.

Bu amaç doğrultusunda, bölgemizde tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren firmaların muhatap yabancı firmalarla eşleştirilip iş görüşmeleri yaparak, firmalarımızın yurtdışı pazara girmelerine destek olmak, mevcut ihracatçı firmalarımızın pazarlarının geliştirerek firmalarımızın rekabet güçlerinin arttırılmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz ikili iş görüşmeleri programına 30’a yakın firmamız,muhatap yabancı firma temsilcileri ile 80 kadar iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmeler gayet olumlu ve verimli geçti. İnşallah ileriki dönemde ihracatımızı artırma çabamıza yönelik yaptığımız bu etkinliklerin meyvelerini alacağız" diye konuştu.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun, TSO,, işbirliği, için, buluşturdu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun TSO, işbirliği için buluşturdu
Samsun TSO, işbirliği için buluşturdu
Samsun TSO, işbirliği için buluşturdu
Samsun TSO, işbirliği için buluşturdu
Yorumlar
Haber Yazılımı