Haber Detayı
22 Aralık 2018 - Cumartesi 15:57
 
Samsun'da öğrenmek şenliktir
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, öğrenmenin şenlik duygusu içerisinde ele alınmasının etkili olacağın ifade ederek, "Samsun'da öğrenmek bir şenliktir" dedi.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da öğrenmek şenliktir

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜRK-PDR Derneği Samsun Şubesi ve Yenilikçi Öğrenme Merkezi iş birliğinde Samsun Maarif Hareketi kapsamında Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Samsun Öğrenme Şenliği" gerçekleştirildi. Şenlikte 11 ayrı atölyede öğretmenler kişisel gelişimden, sosyal girişimciliğe kadar birçok konuda çalışmaya katıldı.

TÜRKİYE'YE YÖN VERECEK
Şenliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Samsun'da eğitimi bütüncül bir bakış açısıyla ve eğitimin iklimini, ekosistemini oluşturarak yönetmenin gayreti içerisindeyiz. İnsan dediğimiz varlık dünyaya geldiği ilk andan itibaren aslında öğrenme faaliyeti içerisinde. Böyle olduğu halde neden sonraki süreçte öğrenmeyle aramızda mesafe oluşuyor bunu kendime dert edindim. Bu programı duyururken 'Samsun'da öğrenmek bir şenliktir' dedim. Bence işin kıymetini artıran şey öğrenmeyi bir şenlik duygusu içerisinde almanın ve o vurguyla hareket etmenin etkili olduğunu düşünüyorum. Biz Maarif Hareketi adını verdiğimiz çalışmayla Samsunumuzda son 3 yılda eğitimi hep beraber yönetiyoruz. Biz ülke olarak 15 Temmuz süreci yaşadık, ardından öğretmenlerimizin gündemi sapmasın diye hızlıca oturduğumuz yerden ayağa kalkıp koşmayı tasarlayacak şekilde Samsun Maarif Hareketi'ni ortaya koyduk. Bu hareket Türkiye'ye de yön verecek nitelikte hal almaya başladı. O gün hedefimizi çok büyük koyduk, 'Bir şehir değişir, Türkiye değişir', 'Samsun'u değiştirmeye talibiz' dedik. Burası ilk adım şehri olduğuna göre, Türkiye'nin de değişeceğine inanıyoruz" diye konuştu.

Programda; Eğitimci Yazar Kayhan Karlı “Zamane Çocuklarının Sosyal Duygusal Gelişimi” konusunda sunum yaptı. “Türkiye’de ve Dünyada Bilim” Paneli Prof. Dr. Gültekin Çakmakçı, Doç. Dr. Sevil Akaygün, Doç. Dr. Mustafa Sever, Doç. Dr. Eren Ceylan tarafından gerçekleştirildi.

Öğleden sonra devam eden programda Eğitim Uzmanı Mürşide Demirkol tarafından “Öğretmenler İçin Kişisel Gelişim” ,Doç. Dr. Özgür BOLAT tarafından “Okul Öncesi Dönemde Sosyal Duygusal Gelişim”, Yard. Doç. Dr. Sevil Akaygün ve Yard. Doç. Dr. Fatma Aslan Tutak tarafından “Ortaöğretimde Stem Uygulamaları”, Doç. Dr. Eren Ceylan tarafından Pisa ve Timss Değerlendirme Çerçeveleri ve Sonuçları”, Eğitimci Klinik Psikolog Serkan Kahyaoğlu tarafından “Eğitimciler İçin Transaksiyonel Analiz” Eğitimci Matematik Öğretmeni Uğur Mert tarafından “Öğretmenler İçin Teknoloji Uygulamaları” Eğitimci Barış Sarısoy tarafından “Sosyal Duygusal Öğrenme İçin Oyun” Eğitimci Göknur Karlı tarafından “Tasarım Yoluyla Değerlendirme” Eğitimci Gizem Gül Taşçı tarafından “Öğretmenler için Sosyal Girişimciliğin 5N1K’sı” Eğitimci Tuğba Çanşalı tarafından “ Öğrenme tasarımları Oyun ve Geleceğin Öğrenme Alanları” ve Doç. Dr. Mustafa Sever tarafından “Eğitimin Sosyolojisi, Sosyolojinin Önemi” konularında atölye çalışmaları gerçekleştirildi.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun'da, öğrenmek, şenliktir, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da öğrenmek şenliktir
Samsun'da öğrenmek şenliktir
Samsun'da öğrenmek şenliktir
Samsun'da öğrenmek şenliktir
Yorumlar
Haber Yazılımı