Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 11:51
 
Karadeniz 5. Kitap Fuarı yoğun ziyaretçi sayısı ile dikkat çekti
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde sona eren Karadeniz 5. Kitap Fuarı yoğun ziyaretçi sayısı ile dikkat çekti.
SAMSUN HABER Haberi
Karadeniz 5. Kitap Fuarı yoğun ziyaretçi sayısı ile dikkat çekti

24 Şubat Pazar akşamı sona eren Kitap Fuarını Bafra’dan ziyaret etmek isteyen başta öğrenciler olmak üzere tüm kitapseverlere Bafra Belediyesi tarafından ücretsiz otobüs seferleri düzenlemesi ise ilçede memnuniyetle karşılandı. Fuarın açık olduğu her gün iki otobüsü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis eden Bafra Belediyesi, hafta sonları ise vatandaşların hizmetine ücretsiz olarak sundu.

70 KÜLTÜR ETKİNLİĞİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Bafra Belediyesi 8 Gün içerisinde Bafralı yaklaşık bin kitapseveri fuarla buluşturdu.Karadeniz 5. Kitap Fuarı 218 bin kitapseverin ziyaretiyle sona erdi. Ziyaretçilerin 53 bin 467’si fuarı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrencilerdi. Bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Karadeniz Kitap Fuarı, panel, söyleşi ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliğine ev sahipliği yaptı. Dokuz gün boyunca düzenlenen imza günleri ve kültür etkinliklerinde yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı. Geçen yıl düzenlenen Karadeniz 4.’üncü Kitap Fuarı’nı ise 184 bin kişi ziyaret etmişti.

Köksal ÖNER
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Karadeniz, 5., Kitap, Fuarı, yoğun, ziyaretçi, sayısı, ile, dikkat, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı