Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 18:47
 
ERHAN USTA’DAN OLAY TWEET
Erdoğan’a teşekkür etti Karaduman’a densiz söyleminde bulundu.
SİYASET Haberi
ERHAN USTA’DAN OLAY TWEET

Parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı’na sevk edilen Erhan Usta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, AK Parti Samsun İl Başkanlığı görevinden alınan Hakan Karaduman için densiz söyleminde bulundu.

Samsun’da Cumhur İttifakı krizinin ardından AK Parti ve MHP İl Başkanları görevden alınırken, MHP, Erhan Usta’yı parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı’na sevk etti. MHP’nin bu hamlesinin ardından AK Parti’den yapılan açıklamada da AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın açığa alındığı bildirildi.

Partinin aldığı kararın ardından disipline sevk edilecek bir şey söylemediğini savunan Erhan Usta, sosyal medya hesabı twitter hesabından ikinci bir açıklamada bulundu. Usta’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu şekilde;

“Ülkücü Hareket ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Samsun AKP İl Başkanı, bir TV programında Ülkücü Hareketi aşağılayıcı, tahkir edici ve yok sayıcı ifadeler kullanmıştır.

Ne acıdır ki, bu densize haddini bildirmek için sarfettiğim sözlerden dolayı Partimden ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkedildim. Bu densize ben haddini bildiremedim ama Sayın Cumhurbaşkanı görevden alarak haddini bildirmiştir. Bu vesileyle kendisine teşekkür ederim”
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ERHAN, USTA’DAN, OLAY, TWEET,
Yorumlar
Haber Yazılımı