Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 17:52
 
EĞİTİMDE HER ALANDA HAZIRIZ
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı 60.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapıldı.
EĞİTİM Haberi
EĞİTİMDE HER ALANDA HAZIRIZ

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ilçelerinde yapılması planlanan 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı19 Mayıs ilçesinde gerçekleşti.

Çalıştay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol'un açılış ve bilgilendirme konuşması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol yaptığı açılış konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayının ilçemiz, ilimiz ve memleketimiz için hayırlara vesile olsun. Hızlı ve baş döndürücü bir gelişmenin yaşandığı günümüzde eğitimin bu değişimin dışında kalması düşünülemez, dolayısıyla bu değişimde bizde her alanda olmak durumundayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un Ekim Ayında Eğitim Vizyonu Belgesini kamuoyu ile paylaşmışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız Eğitim Vizyonu Belgesinden büyük bir heyecan duyduğunu belirtmişlerdir.Gerçekten önemli ve eğitime yeni bir bakış açısı getiren belgedir.

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde getirmeyi planladığı değişikliklerle ilgili çalışmaları zaten yapmaktadır. Ancak yapılacak düzenlemelerde öğretmenlerimizin, velilerimizin, idarecilerimizin, sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini de önemsediğini ortaya koymuştur” dedi.

Ömer Demirkol, “Bugün sizlerin yapacağı çalışmaları biz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçe raporu haline dönüştürüp Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze göndereceğiz. Samsun İl Milli Eğitim Müdürümüz de ilçe raporlarını ortak bir rapor haline getirip sayın bakanımıza sunacaklardır. Dolayısıyla bugün ortaya koyacağınız çalışma bu yüzden çok önemli. Lütfen bu konuda görüşlerinizi cesaretle belirtiniz. Belki 19 Mayıs'tan ortaya çıkan güzel ve önemli bir fikir tüm Türkiyemiz'de uygulanır. Yapacağınız çalışmalardan dolayı hepinize gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyor, çalıştayımızın tekrar hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

2023 Eğitim VizyonuÇalıştayına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Serdar Özdemir, İlçe Müftüsü Emin Patan, İlçe Şube Müdürleri Caner Can Koç ve Osman Demirpençe, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: EĞİTİMDE, HER, ALANDA, HAZIRIZ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
EĞİTİMDE HER ALANDA HAZIRIZ
EĞİTİMDE HER ALANDA HAZIRIZ
EĞİTİMDE HER ALANDA HAZIRIZ
Yorumlar
Haber Yazılımı