Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 16:14
 
BİR ÇOK PROJENİN ALTYAPISI TAMAMLADI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra’da, Kızılırmak Seddesi, şehirlerarası terminal, atık su arıtma tesisi projeleri ile turizme yönelik yatırımları tüm hızıyla sürdürürken altyapı, yol, kaldırım, aydınlatma gibi bir çok hizmeti tamamladı.
SAMSUN HABER Haberi
BİR ÇOK PROJENİN ALTYAPISI TAMAMLADI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zihni Şahin başkanlığında özellikle son 7 ayda ilçelerde adeta yatırım ve hizmet seferberliği başlattı. Bu yatırım ve hizmet seferberliğinden en çok faydalanan ilçelerin başında ise Bafra geldi.

Büyükşehir Belediyesi, kentin geleği için hayati önem taşılan Kızılırmak Seddesi, Şehirlerarası Terminal, Atık Su Arıtma gibi dev projelere hız kazandırdı. Ayrıca ilçe genelinde bir çok yol, kaldırım ve aydınlatma çalışması tamamlandı.

BAFRA’YA ‘KIZILIRMAK SEDDESİ’ MÜDJESİ

İlçede son oylarda Alaçam, Yaşar Doğu caddeleri ile Sinop yoluna kadarki caddelerde baskı beton, kaldırım ve yol çalışmalarına başlandı. Büyükşehir ekipleri ayrıca aynı caddeler ve Hasan Aslan Bulvarı ve Süleyman Türk Caddesi’nde ise ağaçlandırma çalışmaları yaptı. Ocak ayında Bafra Kültür Merkezi ve Gençlik Caddesi aydınlatma projelerinin ihalesini yapacaklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Kızılırmak sedde projesinin ilk 2 etabında sona geldik. Kısa süre içerisinde tamamlanacak. Şehirlerarası otogar alanında ise eski binaların yıkım çalışmalar başladı. Yol, kaldırım ve atıksu arıtma tesisi revize çalışması ise sürüyor” bilgisini verdi.

İLÇELERE 1.2 MİLYARLIK YATIRIM!

Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde her ilçeye hizmet götürdüklerini, bunun için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Zihni Şahin, “Her ilçemizde önemli çalışmalar yaptık. Toplamda 200’ün üzerinde 1,2 milyar tutarında yatırım gerçekleştirdik. 6 ayda 500 kilometre yol yapmak nasip oldu. Bafra ilçemizde önemli yol problemleri vardı. Daha önceki dönemlere göre 3 kat daha fazla sıcak asfalt, satıh kaplama asfalt ve beton yolu ilçemize kazandırdık. Samsun’da görev alanımıza giren 5 bin kilometre yol ağımız var. Bunun 2 bin kilometresi yapıldı. Hedefimiz 2019 ve 2020 yıllarında alt yapı ve yol problemini tamamen çözmek. Çünkü altyapı, içme suyu ve ulaşım bir şehrin en önemli gereksinimleridir” diye konuştu.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: BİR, ÇOK, PROJENİN, ALTYAPISI, TAMAMLADI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BİR ÇOK PROJENİN ALTYAPISI TAMAMLADI
BİR ÇOK PROJENİN ALTYAPISI TAMAMLADI
BİR ÇOK PROJENİN ALTYAPISI TAMAMLADI
BİR ÇOK PROJENİN ALTYAPISI TAMAMLADI
BİR ÇOK PROJENİN ALTYAPISI TAMAMLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı