Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 11:25
 
AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'dan Sert Açıklamalar
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'Samsunluların temiz oyları PKK uzantısı kimselerin yönlendirdiği kirli oylar, aynı sandıkta aynı pusulada buluşmamalıdır' dedi.
SİYASET Haberi
AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'dan Sert Açıklamalar

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu;
CHP Samsun İl Başkanı’nın basına yansıyan açıklaması ile ilgili aşağıdaki açıklamayı kamuoyuyla paylaşmak gereği hasıl olmuştur.

CHP Samsun İl Başkanı, önceki gün basına yaptığı yazılı açıklamayla;
Samsun Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş’ ın seçim çalışmalarındaki konuşmalarına atıfta bulunarak Sayın Vekilimizin;
“Millet İttifakı hakkında çirkin sözler söylediği, Türkiye düşmanlığı yapanlarla birlikte hareket ettiği…” yönündeki sözler sarf ettiğinden bahisle konunun bağlamı dışında ve alakasız bir karşılık vermiştir.

CHP İl Başkanına hatırlatmak isteriz ki; Sayın Vekilimiz Fuat Köktaş’ın ifadeleri gayet yerinde ve isabetlidir.
Zira Samsun ve Ülke kamuoyumuz bilmektedir ki; PKK&HDP ve FETÖ; bu Pazar gerçekleşecek / 31 Mart Yerel Seçimlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da ‘illet – zillet ittifakını’ açıktan ve kuvvetle desteklemektedir.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ nun açıkladığı üzere ‘illet – zillet ittifakı’ listelerinde emniyet kayıtlarında PKK bağlantısına dair sicili yer alan 340 aday mevcuttur.

Samsun HDP İl Başkanı da geçtiğimiz günlerde çıktığı canlı yayında, 31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının karşısında yer alan adaylara oy vereceklerini ifade ve beyan ile Büyükşehir Belediye Başkanlığında İP adayını, İlkadım Belediye Başkanlığında ise Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini ve oy vereceklerini açıklamıştır.

PKK&HDP tercihine mazhar olmak ‘siyaseten lekedir, züldür, zillettir’… Samsun’da da bu zul – zillet HDP yöneticilerinin tercih ve teveccühlerine mazhar olanlar içindir…

Samsunlu hemşerilerimin temiz oyları ile PKK uzantısı kimselerin yönlendirdiği kirli oylar, aynı sandıkta aynı pusulada buluşmamalıdır. Samsun kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Av. Ersan AKSU
AK Parti Samsun İl Başkanı
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: AK, Parti, Samsun, İl, Başkanı, Aksu'dan, Sert, Açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı